SKLÁŘSKÁ KRČMA a OBCHůdek s vánočním sklem jsou v listopadu a prosinci otevřené ST- ČT & NE 10:00 - 16:00 / PÁ-SO 10:00 -19:00. PROHLÍDKY ve sklárně jsou možné ve všední dny od 10:00 - 16:00. V pátek 08.12. je sklářská krčma z důvodu soukromé akce pro veřejnost uzavřena.

overlay overlay

O nás

Navazujeme na dlouholetou tradici výroby skla v Čechách.

Historie sklárny Ajeto

Naše sklárna byla založena 28. října 1994 v Lindavě u Nového Boru, tradičního centra českého sklářství. Spoluzakladatelem sklárny byl mimo jiné i známý český architekt Bořek Šípek. Právě podle jeho návrhu se dodnes v naší sklárně vyrábějí divadelní ceny Thálie. Od roku 2011 jsme hrdým dodavatelem trofejí pro slavný cyklistický závod Tour de France. Ve sklárně se po mnoho let setkávají světoví sklářští umělci a designéři, architekti, umělci, herci i filmaři.

Od roku 2017 je sklárna AJETO součástí společnosti LASVIT, jejíž produktové portfolio dnes také částečně realizujeme. Zaměřujeme se na výrobu skleněných produktů na zakázku a velkou část naší výrobní kapacity také pronajímáme designovým studiím, umělcům, školám a dalším firmám.

1989

Vzniká značka Ajeto, pod kterou je zahájena výroba v pronajatých sklárnách na Novoborsku

1990–1994

Formuje se skupina prvních sklářů, kteří zatím vyrábí různě po dalších hutích a hledají místo pro svoji sklárnu. Tu nacházejí v ruině bývalé barvírny sametu z roku 1816. Tu rekonstruují

80 léta

Setkání zakladatelů Bořka Šípka, Petra Novotného a Libora Fafaly

28. 10. 1994

Vzniká sklárna u příležitosti Mezinárodního sklářského sympozia

2007

Započata spolupráce s firmou LASVIT; ve sklárně vzniká většina realizací LASVITu

2017

Sklárna se stává součástí firmy Lasvit

1998

Zahájení výroby divadelních cen Thálie

2011

Zahájení výroby trofejí pro Tour de France

Projekt: FVE - LASVIT

  1. Projekt je zaměřen na instalaci fotovoltaického systému. Díky realizaci projektu dojde ke snížení finančních nákladů na nákup elektrické energie z distribuční přenosové soustavy, což dlouhodobě přispěje ke zvýšení konkurenceschopnosti společnosti AJETO spol. s r.o. Czech Glass Craft na mezinárodních trzích. Na daný projekt je poskytována finanční podpora od Evropské Unie.

  2.